Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ślubne obrączki ze srebra 2018

Ceny ślubnych obrączek ze srebra

Srebro jest metalem tańszym niż złoto. Jego wartość wyrażana jest w promilach, jakie z kolei przekładają się na tak zwane próby. Określeniem tym operuje się określając, jakość wyrobów biżuteryjnych ze srebra. W odniesieniu do tego metalu stosuje się skalę czterostopniową, w której pierwsza próba srebra wynosi 925, druga – 875, trzecia – 830 i czwarta – 800. Znaczy to, że przykładowo srebro o próbie 925 zawiera 92,5 % czystego srebra bez domieszek.

Domieszkowanie w przypadku tego metalu jest konieczne i w całkowicie czystej postaci (tak jak ma to miejsce w przypadku złota) nie jest on wykorzystywany, ponieważ jest zbyt miękki. Wedle naszej polskiej tradycji to właśnie obrączki ze złota powinny pojawić się palcu osób zawierających związek małżeński. W większości przypadków wybór pada na złoto, ponieważ jest ono od setek lat wyznacznikiem wysokiej jakości i prestiżu.

Jednak jak w przypadku ubioru, poglądów, stylu życia tak i w tej materii następują zmiany obyczajowe i obrączki ślubne bywają srebrne. Ich zakup może być podyktowany różnymi czynnikami: ceną, prezencją, upodobaniami, a także względami zdrowotnymi, ponieważ złoto może powodować reakcje alergiczne i w takim wypadku założenie srebrnych obrączek jest zdecydowanie lepszym wyjściem.

Sklepy jubilerskie oraz producenci biżuterii szybko wyszli z ofertą na przeciw oczekiwaniom klientów, co zaowocowało dużą ilością ślubnych obrączek ze srebra, różnej jakości, dowolnie zdobionych, ze srebra oksydowanego jak i rodowanego. Ich cena uzależniona jest przede wszystkim od wspomnianej próby oraz zastosowanych do ich wykonania domieszek. Niejednokrotnie mają one wstawki złote, dodatkowo przyozdobienie w postaci kryształów lub cyrkonii a to nie pozostaje bez wpływu na cenę.

Ceny srebrnych obrączek gładkich lub też diamentowanych oraz z dodatkowymi dekoracjami zaczynają się od 140 zł za komplet. Natomiast górna granica to może być nawet 1000 zł za dwie obrączki w zależności od tego, jaką techniką zostały wykonane oraz jakie domieszki są zastosowane. Dodatkiem może być złoto najczęściej żółte lub czerwone, platyna lub tytan. Obrączki tytanowo- srebrne są zdecydowanie droższe. Tutaj kwota za jedną to średnio 400- 500zł. Jednakże warto, ponieważ tytan jest bardzo wytrzymałym i trwałym kruszcem, w coraz szerszym stopniu znajdującym zastosowanie w jubilerstwie i modnym.