Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Obrączki z bursztynem i kryształkami 2018

Obrączka z bursztynem, kamieniem, kryształkami

Srebrne obrączki kojarzą się głównie z gładkimi wyrobami biżuteryjnymi bez zbędnych ozdób, przypominającymi obrączki ślubne. W większości przypadków tak jest, jednakże świat jubilerski nie znosi monotonii, dlatego też powstaje wiele projektów biżuterii o nietypowym kształcie, kolorze i w niekonwencjonalnych zestawieniach. Przykładem może być połączenie srebra i złota w jednej obrączce jak też wykonanie biżuterii srebrnej z dodatkiem tytanu.

Kiedyś sprawa była dosyć prosta w sklepach jubilerskich były wyroby złote lub srebrne dzisiaj wiele eksperymentuje się w tej materii, na co pozwalają także nowe technologie, urządzenia i pomysłowość projektantów jak i producentów. Umiejętności wykonawców ręcznych elementów także uległy znacznemu rozwojowi, musieli się oni, bowiem dostosować do wymagań rynku, mody, zmieniających się upodobań i potrzeby bycia konkurencyjnym w branży jubilerskiej. Dzięki temu mamy dzisiaj tak duży wybór w sklepach, sprawiający, że na każdą okoliczność i do każdego stroju, panie jak też panowie dobiorą odpowiednią biżuterię.

Wracając do obrączek to nie przedstawiają one już tylko prostego wzoru, ale są zdobione cyrkoniami, ażurowymi wzorami, szlachetnymi kamieniami, kryształkami, mamy obrączki w formie różańca i pokryte różnorodnymi symbolicznymi motywami geometrycznymi. Szczególnie cenionym dodatkiem do srebrnej biżuterii jest bursztyn, czyli kopalna żywica. Dopasowuje się go, jako oczka do pierścionków, wisiorki i elementy bransolet. W przypadku obrączek obsadzany jest w poprzecznych lub wzdłużnych nacięciach. Może mieć różny kolor jednak najbardziej pożądanym jest oczywiście koniakowy- wyrazisty i typowy dla większości bursztynów.

Inną ozdobą srebra są kamienie kolorowe: malachit, koral, turkus, czaroit. Proponuje się je do noszenia tak kobietom jak i mężczyznom, ponieważ są dosyć uniwersalne. Ponadto kolorystycznie można je dopasować do każdego ubioru i bardzo gustownie prezentują się na palcu.

Wyjątkowo kobiecą ozdobą są obrączki z kryształkami. Elegancko połyskują. W tym przypadku można także natknąć się na niezwykłe i bardzo kuszące kolorystycznie wzory. Oczka odbijają światło dodając biżuterii srebrnej uroku i klasy. Dodatkowo wielość kolorów, jakimi mienią się kryształy w obrączkach srebrnych wpisują się w obecnie panującą modę na kolorowe i wzorzyste stroje.