Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Różaniec na palec ze srebra 2018

Srebrny różaniec na palec

Biżuteria ze srebra cieszy się dużym zainteresowaniem od lat, głównie ze względu na swoją cenę. Tańsze srebrne wyroby potrafią być równie piękne jak te ze złota. Ich popularność potwierdza fakt, iż wiele par decyduje się na srebrne obrączki ślubne, nie koniecznie złote. Ponadto w wielu wariantach połączenie srebra i kamieni kolorowych czy bursztynu jest korzystniejsze wizualnie niż ze złotem.

Dodatkowo obecnie duża część wyrobów srebrnych jest rodowana, co zabezpiecza ją przed uszkodzeniami i naturalnym ciemnieniem. Wszystko po to, aby użytkownicy mogli cieszyć się dłuższą trwałością swojej ulubionej biżuterii. A w jej skład wchodzą kolczyki, wisiorki, łańcuszki, pierścienie, bransoletki i elementy kultu religijnego jak krzyżyki, medaliki i różańce noszone na palcu. Są one wykonane w formie zazwyczaj niezbyt szerokiej obrączki z wypustkami o różnym kształcie, oznaczającymi dziesiątki różańca wraz z odciśniętym krzyżem.

Symbol srebrnej obrączki jest w tym wypadku dosyć wyraźny. Osoby noszące ją traktują pierścień przede wszystkim nie, jako ozdobę, ale atrybut swojej wiary, przynależności do kościoła. Może on posłużyć do krótkiej codziennej modlitwy, jak też do odmawiania całego różańca. Wśród wielu proponowanych wyrobów pojawiają się różańce wysokiej próby srebra 925, ale z uwagi na niewielką ilość zużytego materiału są one zazwyczaj dosyć tanie.

Bardziej wymagającym z pewnością przypadnie do gustu obrączka- różaniec z obrotowym korpusem, to dla wielu może być ogromny atut, który ułatwi korzystanie podczas modlitwy. Także w kwestii zdobienia różańce na palec różnią się znacznie między sobą. Są to szersze lub węższe pierścienie, z wyrytą postacią Chrystusa Ukrzyżowanego, dodatkowo całość może być przyciemniona poprzez oksydowanie.

Pojawiają się także obrączki różańcowe ażurowe z pustymi przestrzeniami pomiędzy dziesiątkami a te mogą być dodatkowo nie wyryte, ale wykonane w postaci cyrkonii, to już będzie stanowić bardziej atrakcyjną ozdobę niż tylko zwykła obrączka z nacięciami. Bywa ona częstym prezentem komunijnym, ale można podarować ją także przy każdej innej okazji. Wybór w sklepach jubilerskich jest spory a wśród wyrobów srebrnych tego rodzaju, są obrączki różnej próby, co decyduje o ich cenie i trwałości.