Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Symbol srebrnej obrączki 2018

Symbolika srebrnej obrączki

Dla każdego, kto wkłada na palec obrączkę może mieć ona inny symbol. Czasami zakładamy je bez wyraźnego powodu, podobają się nam, stanowią atrakcyjną ozdobę, pasują do stylu ubierania się bycia. Jednakże coraz częstszymi są sytuacje, w których dwoje ludzi deklaruje, że srebrne obrączki na ich palcach stanowią oznakę miłości, silnej więzi emocjonalnej i jej nierozerwalności. Nosi się je zazwyczaj w okresie narzeczeństwa lub długo przed nim.

Zdania są podzielone, co do takiego manifestowania swego związku, bowiem jedni uważają, że to nie biżuteria stanowi o miłości dwojga ludzi a nawet, jeśli ma się taką obrączkę na palcu nie ma gwarancji, że te osoby zostaną już razem na zawsze. Natomiast ich przeciwnicy uważają, że jest to sympatyczny symbol, dzięki któremu można pokazać najbliższemu otoczeniu, że się kogoś bardzo kocha, jest się z nim na poważnie i jeśli oboje dziewczyna i chłopak decydują się na noszenie srebrnej obrączki jest to ważny dla nich element, wiele znaczący dla nich samych i środowiska, w którym żyją.

Ogólnie rzecz ujmując obrączka jest symbolem wieczności ze względu na swoją zamkniętą, kolistą formę. Dlatego też w formie złotej stanowi symbol małżonków, zakładając ją sobie na palec przysięgają wzajemnie dozgonną miłość, oddanie i bycie razem bez względu na wszystko. W odniesieniu do ślubnych obrączek te srebrne są traktowane, jako nieformalne potwierdzenie związku dwojga ludzi, zanim dojdzie do ślubu.

Niemniej jednak i w tej materii następują pewne zmiany, ponieważ, współcześnie niektóre pary stające na ślubnym kobiercu decydują się założyć srebrne obrączki ślubne. Wynika to po części z ich ceny jak też prezencji i samej, jakości tego kruszcu, który z domieszkami jest twardszy od złota i mniej podatny na zniszczenia. Co więcej srebro najwyższej próby jest dużo tańsze niż złoto wysokiej, jakości.

O ile w naszej polskiej kulturze nie ma wyraźnych odniesień, co do symboliki złota czy srebra na palcu małżonków o tyle w Grecji obrączka ze srebra jest przeznaczona dla kobiety a złota dla mężczyzny, co ma oznaczać przewagę męża w związku małżeńskim. Zwykle noszone są na palcu serdecznym prawej ręki niezależnie od tego czy para jest w związku nieformalnym czy też po ślubie. Ponadto obrączka srebrna traktowana jest także, jako symbol wstrzemięźliwości seksualnej aż do dnia ślubu.